ЗАХИСТ БІЗНЕСУ

захист бізнесу, бізнес, рейдерство, антирейдерські заходи, що робити якщо прийшла перевірка, Артіус, адвокати

Для побудови системи правового захисту вашого бізнесу ми зробимо:

 • комплексний аудит бізнесу, у тому числі аудит ризиків;
 • розробка внутрішньої документації, модернізація структури бізнесу;
 • підготовка персоналу до «маски-шоу»;
 • антирейдерські заходи;
 • судовий захист та постійна підтримка адвоката;
 • допомога адвоката при обшуках, допитах, виїмках, затриманнях;
 • супровід перевірок підприємства органами влади.

Бізнес – це справа вашого життя і ви не хочете ризикувати? Телефонуйте!

Вартість Безкоштовна консультація по телефону!
Поділитися:

Поширені запитання:

1. Що таке «захист бізнесу»?

Робота юристів АО «Артіус» в цьому напрямку направлена на побудову такої системи, яка здатна забезпечити повну захищеність компанії від внутрішніх та зовнішніх факторів впливу. Оптимізація структури бізнесу, захист активів, правовий захист інформації та корпоративних прав. Відповісти оперативно на загрозу – важливо, але краще – завчасно попередити можливі ризики. Хоча за необхідності адвокати компанії здатні оперативно виїхати на об’єкт у разі небезпеки захоплення підприємства рейдерами, допиту чи обшуку. Ви можете повністю на нас покластись.

2. Коли необхідно звертатися за допомогою до адвоката?

Просто зараз! Навіть якщо у вас добре йде бізнес та прозора бухгалтерія. Такі обставини якраз і будуть привабливими для тих, хто захоче «віджати» вашу компанію.

На сьогоднішній день найдієвіший спосіб захоплення бізнесу (рейдерство) – це «співпраця» з правоохоронними органами та судами. Такі злочинні схеми включають реєстрацію кримінальних проваджень щодо директорів підприємств, вилучення документації, необґрунтоване призначення перевірок, обшуків, виклик керівників на допити. А також банальні рейдерські захоплення. У результаті всі ці дії перешкоджають нормальній роботі бізнесу з усіма негативними наслідками.

Однак захиститися від цього можна! І працювати тут потрібно на випередження, аналізуючи можливі правові ризики й будуючи систему комплексного захисту компанії. Цим займаються фахівці практики захисту бізнесу АО «Артіус».

3. Що робити, коли прийшла перевірка?

Потрібно розуміти, що з перевіркою на підприємство можуть прийти не лише податкові органи. На сьогодні в Україні існує з десяток контролюючих інстанцій, які мають повноваження перевіряти бізнес. Наприклад, у 2015 році зачастили з візитами на підприємства КРУшники (Держфінінспекція). Мораторій на перевірки злегка полегшив життя бізнесу – їх загальна кількість зменшилася майже в чотири рази. Але винахідливі перевіряючі приходити на підприємства не припинили.

Коли прийшла перевірка, вам потрібно:

 1. Дізнатись хто прийшов, до кого і навіщо. Перевіряючі повинні показати вам свої документи та чітко пояснити, чому, на основі чого (наприклад, направлення на перевірку) вони прийшли. Переконайтесь, що прийшли саме до вас на підприємство. Тим більше якщо на одну адресу можуть прийти з перевіркою декількох компаній – треба знати, яку саме перевіряють. Обов’язково перевірте: повну назву компанії, адресу та код ЄДРПОУ.
 2. Перепишіть реквізити документів (посвідчень) перевіряючих.
 3. Тепер можете представитись ви, зокрема якщо перевірку приймає не директор компанії, а представник за довіреністю – пред’явіть її перевіряючим.
 4. Чітко дізнайтесь, що потрібно перевіряючим: чи то вони прийшли з запитом на зустрічну звірку і їм потрібні документи, чи то з направленням на звичайну (найчастіше – податкову) перевірку, чи то з ухвалою про виїмку/обшук і хочуть забрати всі ваші документи, чи то з повісткою про виклик директора на допит.
 5. Зараз самий час викликати свого юриста – ніде не підписуйтесь та нічого не давайте перевіряючим до його приїзду. Адже від цього залежить ваша безпека та прибуток. Будьте обачнішими – вчасно викличте адвоката з захисту бізнесу!

4. Чи реально відбити рейдерську атаку? Як не втратити бізнес?

Так, це цілком реально. Але для цього потрібно чітко і продумано діяти. Особливо важлива оперативність дій: чим швидше приїдуть адвокати – тим менше накоять рейдери.

Ми використовуємо практику комплексної реакції на рейдерську атаку. Тобто на об’єкт одночасно виїдуть не тільки адвокати АО «Артіус», а й працівники охоронної компанії. Це дозволить стримати силовий тиск і зупинити будь-які дії рейдерів до приїзду юристів. Вони ж зі свого боку зможуть на законних підставах відбити рейдерську атаку.

Захист бізнесу
У чому небезпека?

Як захиститися від рейдерів, податкової та конкурентів? Це питання в сьогоднішніх реаліях задає собі мало не кожен, хто має бізнес в Україні. Якщо підприємство приносить прибуток і має перспективи, то воно вже в зоні ризику. Навіть якщо це тільки бізнес план – бізнес ідеї теж дорогого коштують. Тому бізнес 24 години на добу вимагає ефективного захисту, особливо якщо це малий бізнес. В один момент на горизонті можуть з’явитися нові власники або виникнути несподівані проблеми з законом. Погодьтеся, що дізнатися про те що це вже чужий бізнес новини не з кращих.

Що робити?

Порядок дій залежить від рівня небезпеки і від швидкості реакції. А також від того, який бізнес необхідно охороняти: великий, сімейний, молодий, галузевої, регіональний і т.д. Загрози можуть виникнути як всередині бізнесу (підкуп працівників, розголошення конфіденційної інформації), так і прийти ззовні (рейдерство, неправомірна діяльність конкурентів, несумлінність держапарату, корумпованість і лобізм чиновників). Однак багатьох проблем можна уникнути завдяки завчасному антикризовому плануванню.

Яка гарантія?

Кожен з юристів АО «Артіус» спеціалізується на окремій галузі. А робота команди в цілому здатна спрацювати як комплексний захист інтересів. Ми знаємо закон і ми знаємо реалії. Сьогодні закон бізнес захистити не завжди може. Тому ми додатково співпрацюємо з охоронними структурами. Завдяки цьому вчасно зреагуємо на будь-яку небезпеку – як для підприємства, так і для життя власників. Ми здатні захистити бізнес в Україні. З нами ваш бізнес 24 на 7 – в безпеці.

Швидкий пошук
Новини практики

ЮРИСТИ ПРАКТИКИ
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ
ІНВЕСТИЦІЇ ПІД ПРИЦІЛОМ РЕЙДЕРІВ: ЧИ МОЖНА ВКЛАДАТИ ГРОШІ В УКРАЇНІ?
05.04.2016
Як інвестору не втратити гроші вкладені в Україні? Як захистити власні інвестиції в умовах процвітаючого рейдерства?
РЕЙДЕРСЬКІ РЕАЛІЇ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ
26.04.2016
Рейдерське захоплення: хто може стати жертвою, які методи використовують рейдери, як все проходить поетапно. Як захистити бізнес від рейдерства: практичні поради дає адвокат АО "Артіус" Віталій Мацелюх.
РЕЙДЕРИ В ДІЇ: НАПАД – ЗАХИСТ
05.05.2016
Які схеми використовують рейдери? Чи реально з ними боротись? На які моменти звернути увагу, аби убезпечити бізнес від рейдерського захоплення? Розповідає та дає поради керуючий партнер АО “Артіус” Віталій Мацелюх.
ПЕРЕВІРЯЮЧІ НА ПОРОЗІ: ЩО РОБИТИ І ЯК З НИМИ СПІЛКУВАТИСЬ
29.06.2016
Як же поводитися з тими, хто заявився до вас на перевірку, - прості і банальні правила згадує адвокат, партнер, керівник практики податкового права Адвокатського Об'єднання «Артіус» Іван Краснов.
Всі статті