ТРУДОВЕ ПРАВО

працівників, працівники, трудове право, трудові спори, кадри, працівники, штат компанії, Артіус, юрист з трудових відносин, трудові спори, трудовий контракт

У сфері трудового права ми надаємо наступні послуги:

 • регулювання трудових відносин на підприємстві, супровід укладення трудових контрактів;
 • консультації щодо процедур звільнення, переведення співробітників, скорочення штатів, зміни істотних умов праці та інших питань трудового законодавства;
 • розробка внутрішньої документації (колективних договорів, посадових інструкцій, правил внутрішнього трудового розпорядку, договорів про повну матеріальну відповідальність, про нерозголошення комерційної інформації тощо);
 • консультування з податкових питань, пов’язаних зі сплатою податків з заробітної плати;
 • медіація, вирішення колективних трудових спорів, спорів, що виникають у процесі укладання і виконання трудових договорів;
 • вирішення спорів з роботодавцем при незаконному звільненні, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Вартість Безкоштовна консультація по телефону!
Поділитися:

Поширені запитання:

1. Оформлення працівників: за і проти.

В умовах збільшення фіскального характеру держави по відношенню до бізнесу, підприємці сьогодні все частіше задумуються над питанням «чи варто оформлювати працівників». Якщо ви апріорі не бажаєте «шукати проблем», то відповідь очевидна. Якщо ж бажання «зекономити» все ж достатньо сильне, то шляхи полегшення податкового тиску вам можуть підказати юристи.

Загалом, «за» офіційне працевлаштування наступні аргументи:

 • це правильно, тобто законно;
 • ви не матимете проблем з податковими перевірками та штрафами;
 • якщо діяльність, якою ви займаєтесь, вимагає наявність «офіційних» працівників, тут без варіантів (наприклад, ліцензійні умови охоронної діяльності ставлять таку вимогу для охоронних фірм).

Проти «офіційного» штату:

 • це додаткове податкове навантаження на підприємство;
 • працівники отримують меншу зарплату «на руки», оскільки частина йде на податки;
 • неофіційних працівників набагато легше звільнити, адже не потрібно витримувати строків попередження, отримувати згоду профкомітету, можна не звертати увагу на «захищені» статті для звільнення (вагітні, лікарняні тощо).

Звичайно, думати вам. Для керівників компаній “на один день” не мають суттєвого значення ні відносини з держорганами, ні тим більше моральний аспект такого співробітництва в межах підприємства. Якщо ж ви відкриваєте бізнес з перспективою розвитку та розширення, то краще одразу починайте з “міцного фундаменту”.

2. Питання виплати зарплати: чи вигідно робити все правильно?

Як показує практика, більшість працівників сьогодні отримують зарплатню в конвертах. Це пов’язано з високим рівнем податків, від сплати яких «страждає» не лише підприємство, а й сам працівник, оскільки на руки отримує значно меншу суму. Часто персонал підприємства взагалі залишається неоформленим. Однак в цьому випадку працівнику не йде стаж, він не має офіційного доходу та місця роботи, а підприємство ризикує «нарватись» на суттєві штрафи та інші проблеми з податковою.

Найпоширеніший взаємовигідний варіант: влаштувати працівника офіційно на мінімальну зарплатню, з якої сплачувати всі податки, а іншу частину – видавати окремо «в конверті». Так вигідно обом сторонам трудових відносин. В мінусі залишається лише держава.

3. Наскільки реально відновитися на роботі?

Це цілком реально. Хоча залежить питання від того, як саме вас було звільнено. Якщо підстави незаконні, ви впевнені у своїй правоті, є докази – справа «за малим». Наприклад, якщо вас звільнили, до пуття не розібравшись у ситуації. Досвідчений адвокат без проблем виграє справу. Крім того, за рішенням суду вас відновлять на роботі, ще й гроші за час вимушеного прогулу відшкодують.

Однак виникає питання: чи захочете ви потім знову працювати з цими людьми? Якщо так – адвокати АО «Артіус» готові вас захистити.

Швидкий пошук
Новини практики

ЮРИСТИ ПРАКТИКИ
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ
ТРУДОВИЙ ЧИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ДОГОВІР?
18.11.2016
Чи є різниця в оформленні за трудовою книжкою та на основі цивільно-правової угоди? У чому ризик, яка різниця, які плюси та мінуси обох угод?
Всі статті