СІМЕЙНЕ ПРАВО

сімейний, сімейний адвокат, адвокат по сімейним спорам, Артіус, розлучення, поділ майна, спадок

Послуги адвоката у вирішенні сімейних питань: 

 • Консультація щодо питань пов’язаних зі шлюбом або його розірванням.
 • Укладення шлюбного договору.
 • Професійна допомога при розподілі майна.
 • Вирішення питань баківства: встановлення батьківства, позбавлення (відновлення) батьківських прав.
 • Вирішення питань повязаних з успадкуванням.
 • Сімейний адвокат – представництво в будь-яких спорах, що виникають із шлюбно-сімейних відносин.
 • Та інші питання щодо сімейного права.

Якщо потрібна професійна юридична допомога – телефонуйте. Консультація по телефону безкоштовна. Наша команда має великий досвід в сімейному праві та сотні успішно вирішених справ. Лояльні ціни, висока якість. 

Інна Власенко

Старший юрист з сімейного права

Популярні послуги:

розлучення, розірвання шлюбів Аліменти, стягнення аліментів

Розірвання шлюбу

Аліменти

 

 

поділ майна, поділ при розлученні шлюбний договір, шлюбний контракт

Поділ майна

Шлюбний договір

Вартість Безкоштовна консультація по телефону!
Поділитися:

Поширені запитання:

1. Кохання – коханням, а гроші – грошима: навіщо потрібен шлюбний договір?

Довіра – дуже важливий аспект сімейних відносин. І коли між подружжям панує злагода, то здається, що нічого поганого від другої половинки очікувати не варто. Хочеться щоб сімейний союз тривав вічно. Але життя мінливе і завжди краще підстрахуватися, щоб потім не шкодувати. Саме таким способом «перестрахування» є шлюбний договір.

Шлюбний договір являє собою угоду між майбутнім (або теперішнім) подружжям, укладену в письмовому вигляді, яка обумовлює, насамперед, майнові аспекти сімейного життя. Нічого принизливого чи образливого в даному документі немає, там просто прописуються права та обов’язки сторін у разі розлучення.

Все майно, нажите парою під час шлюбу, за українським законодавством вважається загальним, і в разі розлучення ділиться навпіл. Однак, укладаючи шлюбний договір, подружжя може самостійно визначити, що кому дістанеться в разі розірвання шлюбу. Перш за все, він потрібен, якщо у одного з подружжя є значна кількість майна, в тому числі нерухомості, а партнер такими матеріальними ресурсами не володіє.

2. Як поділити майно: сімейний переділ?

Зазвичай поділ майна здійснюється при розлученні. Але зробити це можна навіть у шлюбі, якщо є така необхідність. В даному випадку, а також при мирному поділі майна у разі розлучення, процес для сторін проходить набагато легше, зокрема у моральному плані. У разі ж конфлікту між подружжям сторони перебувають у значному психологічному напруженні, тому аргументовано відстояти свою позицію в суді досить важко. Для цього і потрібен сімейний адвокат – він зможе чітко оцінити ситуацію, виважено сформулювати вашу позицію у суді та грамотно підготувати доказову базу.

Сімейний кодекс визначає, що все нажите під час шлюбу рухоме та нерухоме майно – спільна сумісна власність подружжя. За загальним правилом воно ділиться між чоловіком та дружиною порівну. Виключення можуть бути тільки якщо в шлюбному договорі конкретно вказано кому належить майно, хоча суд вправі повністю або частково відмінити деякі положення шлюбного договору.

При цьому існує ще маса нюансів. Для прикладу, якщо майно не може бути розділене фізично, воно присуджується одному із подружжя повністю, а іншому виплачується компенсація. Особиста власність подружжя не може бути поділена, а конкретно: майно нажите до укладення шлюбу, майно отримане за договором дарування, успадковане, особисті речі (одяг, засоби особистої гігієни, премії, нагороди) і т.д.

Мало знати закони – необхідно гідно аргументувати свою позицію, підготувати потужну доказову базу і «підійти» до судового розгляду у всеозброєнні.

3. Як стягнути аліменти?

Питання про сплату аліментів після розлучення можна вирішити й добровільно. Але якщо домовитись не вдалось, то треба йти в суд, при цьому добре підготувавшись. У справі з аліментами ризикувати не варто, адже від рішення суду залежить добробут вашої дитини. Тому участь адвоката у судовому процесі просто необхідна! Він забезпечить якісну доказову базу та допоможе стягнути максимальну суму аліментів з іншої сторони.

Аліменти, в разі задоволення позову, присуджуються з дня подання позовної заяви. Щодо суми платежу, то її визначаєте ви: чи це буде фіксована сума, наприклад, 1000 грн. в місяць, чи вона визначатиметься у відсотках від зарплати, наприклад 30%. При цьому суд вже сам вирішить, який саме розмір аліментів стягнути, – це залежатиме від майнового стану відповідача, здоров’я та потреб дитини тощо.

Якщо ж сторона ухиляється від сплати аліментів, то проблему можна вирішити знову ж таки через суд. За ухилення з особи можна додатково стягнути ще неустойку за кожен день прострочення. Гірші справи, якщо платник аліментів не має постійного місця роботи, не працює офіційно чи отримує заробітну плату «в конверті». Але і в цьому випадку опускати руки не варто – можна через виконавчу службу арештувати його майно, продати та забрати борг з вирученої суми.

4. Як отримати спадок?

Спадкування – це перехід майна та нематеріальних активів, прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до її спадкоємців. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності такого та в ряді інших випадків спадкування здійснюється «за законом» у відповідності до черг.

Спадкоємець має право прийняти спадщину або не приймати її. Якщо погоджуєтесь прийняти – потрібно протягом 6 місяців особисто подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Якщо за півроку цього не зробите – вважатиметься, що ви її не прийняли.

Свідоцтво про право на спадщину вам видадуть після подання заяви та спливу 6 місяців. Для прийняття спадщини знадобляться наступні документи:

 • заповіт (якщо є на руках у спадкоємця);
 • свідоцтво про смерть спадкодавця;
 • паспорт та ідентифікаційний код (ІПН) спадкоємця;
 • правовстановлюючі документи на спадкове майно;
 • ряд інших документів залежно від необхідності.

Потрібно також розуміти, що коли ви приймаєте спадщину, то окрім майна успадковуєте також зобов’язання спадкодавця. А це борги, позики, кредити і т.д.

Сімейне право

У нашій країні дуже мало людей звертаються до укладення шлюбного договору. А це, до речі, дуже корисна річ, цінувати яку починають лише при розірванні шлюбу…

Розірвання шлюбу – дуже складний психологічної точки зору період. Тому важливо, щоб юрист в цей час зміг підтримати клієнта, надати послуги швидко і ефективно, зберігаючи при цьому сувору конфіденційність та зосереджуючись на майнових і немайнових інтересах клієнта.

Наша практика охоплює всі аспекти міжнародного шлюбу, шлюбних контрактів, укладених, як до, так і після реєстрації шлюбу, прав на спільно нажите майно, стратегії та тактики розлучення. Також це питання, пов’язані з успадкуванням за заповітом і за законом, представлення інтересів клієнтів у судових процесах, пов’язаних з успадкуванням.

Швидкий пошук
Новини практики

ЮРИСТИ ПРАКТИКИ
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ
ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР: НАВІЩО ВІН ЗАКОХАНІЙ ПАРІ
21.07.2016
Все що вам потрібно знати про шлюбний договір: що це за документ, навіщо він потрібен і кому, що регулює, як укласти таку угоду та чи можна буде її розірвати і яким чином - консультує адвокат Віталій Мацелюх.
СПАДКУВАННЯ: ЯК ВСТУПИТИ У СПАДОК З 1 ЛИСТОПАДА
14.09.2016
Як проходить процедура спадкування в Україні: коли звертатись до нотаріуса, які документи потрібні, для чого проводити оцінку майна - про всі нюанси, які стосуються вступу у спадок, розповідає адвокат Віталій Мацелюх.
ОФОРМИТИ СПАДОК З 1 ЛИСТОПАДА – НЕ ПРОБЛЕМА
08.09.2016
«З 1 листопада 2016 року українці не зможуть оформити спадок і укласти договір дарування майна» - запевняємо, що це неправда! Роз'яснення АО "Артіус", чому ця новина не відповідає дійсності.
ШЛЮБНІ ДОГОВОРИ СТАЛИ ПОПУЛЯРНІШИМИ
25.10.2016
На питання журналіста UBR.UA про те, що можуть регулювати шлюбні договори, як їх укласти і розірвати, відповідає старший юрист практики сімейного права АО «Артіус» Інна Власенко.
РОЗЛУЧЕННЯ: ЯК ВСЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ
28.10.2016
Процедура розлучення через РАЦС та суд: які документи потрібні, скільки чекати оформлення документів, чи обов’язково звертатись до суду, що якщо є неповнолітні діти - усі основні моменти розірвання шлюбу описує юрист АО "Артіус" Інна Власенко.
Всі статті