ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ПРАВО

бренд, як захистити бренд, захист інтелектуальної власності, захист ТМ, реєстрація ТМ, реєстрація авторського права, об'єкт інтелектуальної власності

У сфері захисту прав інтелектуальної власності юристи «Артіус» надають такі послуги:

 • юридичні консультації з питань, пов’язаних із створенням, використанням і розпорядженням об’єктами інтелектуальної власності, а також захистом інтелектуальних прав:
  – з питань авторського права та суміжних прав;
  – винаходів, корисних моделей, промислових зразків;
  – комерційних і фірмових найменувань, торговельних марок, географічних позначень;
  – доменних імен;
  – ноу-хау, комерційної таємниці, роялті і т.д .;
 • реєстрація торгової марки ТМ (товарного знаку), патенту на винахід, корисну модель або промисловий зразок;
 • реєстрація об’єктів авторського права;
 • юридичний супровід угод щодо об’єктів інтелектуальної власності;
 • юридичний аудит об’єктів інтелектуальної власності, в тому числі під час злиття/поглинання, продажу бізнесу, переговорів про ліцензування або укладенні договору франшизи, продажу/купівлі патенту, торгової марки, об’єкта авторського права;
 • консультації з регуляторних та податкових питань, митне оформлення об’єктів інтелектуальної власності;
 • підготовка та аналіз договорів, у тому числі договорів з передачі прав: ліцензійні договори, договори відчуження, франчайзингові угоди, договори про надання ноу-хау, авторські договори;
 • представництво інтересів клієнтів по захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності в судах і Держслужбі інтелектуальної власності:
  – захист авторських і суміжних прав, у тому числі в мережі Інтернет;
  – суперечки з приводу товарних знаків, корисних моделей, промислових зразків;
  – суперечки з договорів, пов’язаних зі створенням або використанням об’єктів інтелектуальної власності.
Вартість Безкоштовна консультація по телефону!
Поділитися:

Поширені запитання:

1. Як захистити свій бренд?

Слово «бренд» ми чуємо чи не кожен день. По суті, бренд – це сукупність матеріальних та нематеріальних характеристик, які формують у споживача позитивний імідж компанії або конкретного товару/послуги. В принципі, брендом може стати будь-яке позначення, яке буде асоціюватися з вашим бізнесом.
Наприклад, бренд характеристиками можуть бути:

 • ім’я виробника;
 • ім’я товару;
 • слоган;
 • фірмовий стиль;
 • упаковка;
 • етикетка;
 • домен і т.п.

Зараз потенційно будь-яке підприємство, що інвестує гроші в “розкручування” свого бренду, знаходиться під реальною загрозою стати жертвою “паразитування”. Суть в тому, що хтось копіює добре відомі споживачеві характеристики вашого бренду і просуває підробку на ринок. Покупці ж асоціюють продукт з вашим брендом та купують його. По суті, на вас заробляють гроші. При цьому ви ризикуєте не тільки втратою частки ринку і прибутку, а й репутацією.

Тому питання захисту бренду дуже важливі для підприємців. Бренд можна захистити декількома способами: зареєструвати торгову марку (найбільш поширений сьогодні), промисловий зразок, патент, оформити авторське право і т.д. – все залежить від конкретного продукту та ситуації. Краще коли захист здійснюється комплексно й охоплює одразу кілька способів – ідеально «ваш» варіант при зустрічі підберуть юристи АО «Артіус».

2. Навіщо оформляти торгову марку?

Якщо ви вирішили відкрити свій бізнес, то відразу ж повинні думати про те, як себе захистити. Адже будь-які помилки будуть коштувати вам прибутку, а то й права розпорядження власним брендом. Тому важливо вибудувати надійну систему безпеки бізнесу.

В першу чергу, необхідно оформити знак для товарів і послуг (торгову марку або товарний знак) – позначення, за яким ваші товари та послуги будуть відрізнятися від аналогічних товарів та послуг іншого виробника. Також, швидше за все, знадобиться реєстрація авторського права на знак, при комерційної необхідності – реєстрація промислових зразків, авторського права на колірні поєднання, колекції одягу/малюнків/фото і т.д. У підсумку все, що пов’язано з вашим брендом буде захищено від копіювання, і ви зможете в повному обсязі розпоряджатися об’єктом своєї інтелектуальної праці.

Інтелектуальна власність

Інтелектуальна власність – один з найбільш уразливих правових об’єктів, який, як ніякий інший, потребує кваліфікованого захисту. Захистити від незаконних посягань на об’єкт інтелектуальної власності автор (чи правовласник) може лише маючи на руках відповідні документи про офіційну реєстрацію. За відсутності таких документів, довести порушення в суді буде дуже складно, хоча у юристів компанії був позитивний результат і в таких справах.

Швидкий пошук
Новини практики

ЮРИСТИ ПРАКТИКИ