ТЕНДЕРИ (ЗАКУПІВЛІ)

Державні закупівлі, публічні закупівлі, торги в ProZorro, електронні торги, тендер

Адвокатське об’єднання «Артіус» надає наступні послуги у сфері закупівель:

 • консультування замовників та учасників;
 • професійний супровід тендерів від початку процедури до укладення договору;
 • розробка та експертиза документації (ДКТ, річного плану, оголошень, протоколів, пропозицій, індивідуальних антикорупційних програм);
 • проведення торгів у системі ProZorro;
 • аудит проведених процедур закупівель при підготовці до перевірки контролюючих органів;
 • представництво інтересів клієнта в уповноваженому органі (Мінекономіки, Антимонопольний комітет) і в суді;
 • проведення тренінгів з закупівель (у власному навчальному центрі та на виїзді);
 • підготовка та перевірка тендерних пропозицій.
Вартість Безкоштовна консультація по телефону!
Поділитися:

Поширені запитання:

1. Чи реально виграти тендер?

Так, це цілком реально. Особливу увагу варто приділити підготовці пропозиції учасника. Найчастіше через помилки у документації недосвідчені учасники вилітають з перегонів ще до початку торгів – їм просто відмовляють в участі через невідповідність умовам. Якщо ж підійти до процедури відповідально, вичитати всі умови, уточнити всі моменти у замовника, вчасно зібрати документи та належним чином їх оформити, то шанси на виграш цілком реальні.

Не варто, звичайно, забувати про конкурентну ціну пропозиції. Також особливу увагу варто приділити власним перевагам у матеріально-технічній базі та іншим вашим перевагам – при рівній ціні вони зіграють на вашу користь.

2. Чому варто звернутися до нас?

Фахівці компанії мають значний досвід у роботі з тендерами, адже працюють з ними ще від витоків – вже близько 10 років. Очевидці багатьох (5) масштабних законодавчих змін, учасники майже 10 000 тендерів, організатори більше 4 500 торгів.

3. Як провести тендер?

Для проведення тендеру, перш за все, потрібно його правильно організувати. Процедура має масу нюансів: дотриматись строків, написати документацію, не порушуючи при цьому прав учасників та законодавства, уникнути дискримінаційних умов, правильно визначити переможця. Врахуйте також, що тендерне законодавство досить динамічне й слідкувати за актуальними змінами не так і легко.

Якщо коротко, то поетапно процедуру проведення тендеру можна охарактеризувати так:

 • подати оголошення про проведення;
 • розробити документацію;
 • прийняти пропозиції;
 • провести розкриття та оцінку;
 • оголосити переможця;
 • підписати договір;
 • повідомити про результати.

Саме тому найкращим рішенням буде звернутись до компанії, яка займеться організацією закупівель «від А до Я». Вас же залучатимуть лише для вирішення поточних питань. Юристи АО «Артіус» займаються цим вже близько 10 років – ми знаємо, як провести тендер.

4. Закупівлі: як слідкувати за останніми змінами законодавства?

Чесно кажучи, за останній рік у тендерному законодавстві було стільки змін, що оперативно слідкувати за ними майже нереально. Точніше реально, але для цього потрібно займатись закупівлями на постійній основі і виділяти пошуку змін певний час щоденно. Основну частину актуальної інформації по тендерам – роз’яснення та рекомендації – можна знайти на сайті Мінекономіки, а також на веб-порталі держзакупівель. Хоча найлегший спосіб – звернутись до юристів Адвокатського Об’єднання «Артіус»: бути в курсі змін – наша робота.

5. Як оскаржити процедуру?

У учасників тендерних процедур часто виникає необхідність оскарження дій тендерного комітету. При цьому оскаржити можна:

 • документацію конкурсних торгів (ДКТ) – якщо ви вважаєте, що якісь умови тендеру є дискримінаційними чи суперечать законодавству. При цьому потрібно вказати одразу всі умови, які ви хочете оскаржити, оскільки якщо вашу вимогу задовольнять і в ДКТ внесуть зміни, то вдруге подати скаргу ви не зможете.
 • результати торгів – вважаєте, що Вас незаконно відхили, переможця вибрали нечесно.

Зверніть особливу увагу на строки оскарження: для ДКТ – не пізніше, ніж за 4 дні до дати розкриття, для результатів – протягом 10 днів з моменту, коли вам стали відомі результати тендеру (з дня оприлюднення акцепту).

Зі скаргою потрібно йти в Антимонопольний комітет України (АМКУ). В суд також можна – але в такому випадку ви опинитесь у програшній ситуації. При оскарженні ДКТ АМКУ з дня отримання скарги і до дня її розгляду призупиняє тендерну процедуру (замовник не має права вчиняти ніяких дій, крім усунення порушень та виправлення помилок). В разі оскарження результатів у момент, коли триває процедура оскарження, неможливо укласти договір з іншим учасником. А от оскарження в суді не впливає на перебіг тендеру, тому в той час, коли ви отримаєте рішення на свою користь, переможець вже може отримати гроші та виконати умови договору (поставити всі товари чи надати послуги) у повному обсязі. І повернути все назад буде практично неможливо.

Державні закупівлі

Організація тендеру – справа досить складна. Як і в будь-який інший галузі, краще, ніж фахівець з тендерів, ніхто цього не зробить. Допомога в держзакупівлях – те, що ми вміємо робити добре. При тому завдяки багаторічному досвіду проведення тендерів в Україні та спеціалізована організація з проведення торгів стали нашою ключовою діяльністю.

Любов Хоружа – головний спеціаліст з тендерів, але їй, крім того, ще допомагає команда професіоналів, для яких проведення тендерів в Україні – улюблена робота. Ми надаємо допомогу в державних закупівлях, проводимо комерційні тендери, захищаємо інтереси клієнтів в будь-яких інстанціях. Поза всяким сумнівом, АО «Артіус» – спеціалізована організація з проведення торгів.

Динаміка, реформування, зміни – це система державних закупівель сьогодення. За останній рік законодавство у цій сфері змінюється шаленими темпами. І потрібно постійно тримати руку на пульсі. Адже необізнаність може коштувати величезних грошей…

Зокрема, останні зміни законодавства з держзакупівель наступні. 30 вересня 2015 року почали діяти зміни до Закону «Про здійснення державних закупівель» (законопроект 2087а). Вони внесли багато нового в систему держзакупівель, зокрема:

 • підвищений ціновий поріг закупівель;
 • новації в термінах при проведенні процедур закупівель;
 • змінений пакет документів для пропозиції;
 • відкритий доступ до інформації про ціну;
 • особливості процедури оскарження.

Крім того, 25 грудня 2015 року в екстреному режимі був прийнятий Закон «Про публічні закупівлі», який введе в Україні загальнообов’язкові електронні державні закупівлі (проект ProZorro). З 1 квітня 2016 року його норми почнуть реалізовувати центральні органи виконавчої влади, а з 1 серпня 2016 – всі без винятку держпідприємства та юридичні особи, що фінансуються з бюджету, тобто всі замовники.

З позитивних змін – скорочено перелік закупівельних процедур з п’яти до трьох, тепер будуть такі: аукціон, переговорна процедура і конкурентний діалог. Також передбачається створення централізованих закупівельних організацій, які відповідатимуть за закупівлі в певному регіоні.

Швидкий пошук
Новини практики

ЮРИСТИ ПРАКТИКИ
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ
ЗАПУСК СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ: ПЕРЕВІРКА ПЕРЕД СТАРТОМ
28.03.2016
З 1 квітня 2016 року система держзакупівель офіційно зробить крок в інтернет простір. Спочатку переваги і недоліки онлайн торгів оцінять держпідприємства, а потім й інші. Які плюси та мінуси Закону "Про публічні закупівлі" і самої системи - давайте розберемося...
ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖЗАКУПІВЛІ: 2,5 МІСЯЦІ В ДІЇ.
24.12.2015
З моменту внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закону) пройшло вже два з половиною місяці. Цілком прийнятний строк для підведення підсумків. Що ж змінилося на краще для учасників і замовників, а в чому ситуація погіршилася?
ЗАКОН «ПРО ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ»: В ОЧІКУВАННІ ПІДПИСУ
19.01.2016
Днями з'явилася інформація, що комітет ВРУ з питань економічної політики нарешті завершив оформлення тексту Закону «Про публічні закупівлі». І зовсім скоро документ буде переданий на підпис Президенту. Ринок держзакупівель в передчутті...
ОСКАРЖЕННЯ ДИСКРИМІНАЦІЙНИХ УМОВ ТЕНДЕРІВ В ЕЛЕКТРОННИХ ТОРГАХ
02.03.2016
Про процедуру оскарження дій замовника в електронних закупівлях, а заразом і наш недавній досвід оскарження дискримінаційних умов тендеру
«ПЛАТНІСТЬ» РЕФОРМИ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ
25.02.2016
Вчора, 24 лютого 2016 року, Кабінет Міністрів затвердив Положення про функціонування системи ProZorro та правила роботи електронних майданчиків.
ЗАКОН «ПРО ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ»: ПІДПИСАНО ГАРАНТОМ
17.02.2016
Сьогодні стало відомо, що Президент України таки підписав Закон "Про публічні закупівлі"
ЗАКУПІВЛІ ЧЕРЕЗ PROZORRO: ВИЯВЛЯЄМО МАХІНАЦІЇ
04.10.2016
Експерт з держзакупівель, партнер АО "АРТІУС" Любов Хоружа допомагає 17 каналу в розслідуванні торгів Поліції через Prozorro з порушеннями тендерної процедури - дивіться відео.
Всі статті